motosiklet
Haz 8 th, 2016

Motosiklet AksesuarYorum yapılmamış

Icon Citadel Mesh Ceket & Pantolonları

Icon-citadel-mesh

Özellikle sıcak havalarda motosiklet kullanırken motosiklet kıyafeti içinde ısının gittikçe yükselmesi önemli bir problemdir. Icon Citadel Mesh Ceket ve Pantolonları içindeyken hava sirkülasyonu devam ettiğinden sürücüler fazla ısınmazlar. Bu ceket ve pantolon ile hem derinin özgürce nefes alması devam eder hem de aşınmaya karşı korunma sağlanmış olur. Icon’a göre “yüksek denye naylon” ile asfalt derinize dişini geçiremez ve kıyafetin kritik noktaları çift dikiş ile sağlamlaştırılmıştır.

Vücudun en çok yaralanan bölümleri D3O dirsek, omuz ve diz pedleri ve sırt kısmı Viper Stealth D3O sırt pedi ile korunmaktadır. D30 pedleri darbelere karşı vücudu korurken sürüş rahatlığını etkilemez, esnek ve hafiftirler. Karanlıkta görünürlüğün artması için ceket ve pantolonun göğüs, sırt, kol ve bacaklarında 3M reflektif şeritler bulunmaktadır.

İç ve dış kollardaki havalandırmayı sağlayan yeterli büyüklükteki ağ kısımlar ve kendinden açılı kollar her türlü rüzgarı içeriye hapseder. Alt gövdenin sert naylon ile kaplanmış olmasına rağmen, üst göğüs bölümü geniş delikli naylon ağ ile vücuda nefes aldırmaktadır. En sıcak günde bile terinizin üzerinizde kuruması ile hemen üşüyeceğinizi bilirsiniz. Ceketteki sırt ağı daha büyüktür ve sırt koruma parçası ile sizi soğutacak hava derinize temas edebilir.

Kollar altında daha hafif ağ bulunmaktadır. Pantolondaki ağ yapı üst bacak ve paçalarda yer alırken, diğer kısımlar ağır naylon kumaştan üretilmiştir. Esneyen paneller konfor sağlamak için dizilerin üzerine yerleştirilmiştir. Pantolonun kemeri ayarlanabilir. Ek olarak ceket ve pantolon birbirine iliklenebilir.

Citadel Mesh ceket metal gri baz üzerine kırmızı veya neon sarı ile sportif bir stildedir. Siyah ve gri renk opsiyonları bulunmaktadır. Citadel ceketin biri fermuarlı dört cebinde anahtar, çakmak, telefon, para gibi tüm gerekli eşyalarınızı taşıyabilirsiniz. Üzerinize tam oturan ceket ve pantolonlara sahip olmak için, Icon’un verdiği ölçülere dikkat edilmesi gerekmektedir. Kalıplar farklılık gösterebilir.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz