motosiklet
Eki 19 th, 2015

Motosiklet FiyatlarıYorum yapılmamış

Honda Motosiklet Fiyatları

Honda Ne Demek?

Sizi hayal kırıklığına uğratacağımız için üzgünüz, ancak Honda belli bir anlama gelmiyor. Bu, firmanın kurucusu olan Soichiro Honda’nın soyadı. Soichiro Honda, Toyota firmasında bir mühendis olarak çalışmaktayken, 1946 yılında ayrılıp kendi ismini taşıyan firmayı kuruyor. Honda, işe motosiklet yedek parçaları ve elektrikli bisikletler üreterek başlıyor. Kurulduktan ram yedi yıl sonra da, Dream ismini taşıyan ilk motosiklet modelini piyasaya sürüyor. O dönemde rekabet çok fazla olmadığından, kısa süre içerisinde inanılmaz satış rakamlarına ulaşıyor. Öyle ki, 1959 yılına geldiğimizde dünyanın en büyük motosiklet üretici olmayı başarıyor – bu unvanın halen geçerli olduğunu da belirtelim. İçten patlamalı motorlar konusunda tam bir uzman olan Honda, motorlarının dayanıklılığı ve kaliteleri konusunda dünya çapında tanınıyor. Nitekim bu uzmanlık, Honda motosiklet modellerine de yansıyor ve güç, performans ile sağlamlık olarak son kullanıcıya geri dönüyor. Honda motosiklet fiyatları rakiplerine göre oldukça uygun seviyelerde seyrediyor. Nitekim firma, daha az bedellere daha fazla özellik ve kalite sunuyor.

Modellere Göre Honda Motosiklet Fiyatları

Honda motosiklet modelleri, değişik klasmanlarda üretiliyor. Her klasmanda, kendi içinde belirli sınıflara ayrılıyor. Honda motosiklet fiyatları, bu klasmanlara ve klasman içerisinde yer alan modellerin özelliklerine göre belirleniyor. Genel olarak en yüksek Honda motosiklet fiyatları, spor modellerde karşımıza çıkıyor. Scooter ise, Honda motosiklet fiyatları bakımından en uygun seriyi ifade ediyor. Honda, commuter, scooter, cub, super sport, adventure, naked ve touring klasmanlarında üretim yapıyor.

Scooter serisi: Fiyat/performans oranı son derece yüksek modellere yer veren bu serinin fiyatları, 5.000 TL’den başlayıp 31.300 TL’ye kadar çıkıyor. Ancak 31.300 TL’lik modele scooter demek haksızlık olur, zira neredeyse süper sport sayılabilecek özellikler içeriyor.

Super Sport serisi: Hız ve performans için tasarlanan bu seri, 9.600 TL ile 53.500 TL arasında değişen fiyatlar barındırıyor. En dikkat çeken model, CBR 600RR. Görünüm ve performans olarak, sizi tatmin etmeyi fazlasıyla başarıyor.

Adventure serisi: Touring rahatlığını spor motosikletlerin kullanım keyfiyle birleştiren bu serideki fiyatlar, 13.800 TL’den başlayıp 53.000 TL’ye kadar yükseliyor. Serinin en ön plana çıkan modeli, VFR 800X Crossrunner.

Naked serisi: Naked, genç sürücülere hitap eden yenilikçi bir seri. Yeni başlayanlar için en uygun modelleri barındırıyor ve sürüşe yardımcı olan pek çok özellik içeriyor. Seride yer alan modellerin fiyatları, 8.300 TL ile 27.000 TL arasında değişiyor.

Touring serisi: Honda’nın en meşhur olduğu klasman, touring. Nitekim en yüksek Honda motosiklet fiyatları da bu seride yer alıyor. 57.000 TL’den başlayan fiyatlar, 94.000 TL’ye dek yükseliyor. Ancak efsanevi Gold Wing F6B modeli, ödenen her kuruşun hakkını veriyor.

Burada yer alan Honda motosiklet fiyatları, 2015 yılına ait ve ithalatçı firmanın verilerine dayanarak sunuluyor. Yani bayii fiyatlarının değişebileceğini unutmamak gerekiyor.

En Ucuz Honda Motosiklet Fiyatları

Web siteleri, daha uygun Honda motosiklet fiyatları bulabilmeniz için en büyük yardımcınız. Bu web siteleri arasında da, profesyonel ekibi ve zengin içeriği ile, motosiklet aksesuarları.com en başta geliyor. İsterseniz İlan bölümümüze uğrayıp 2. El Honda motosiklet modellerine bir göz atabilirsiniz. İsterseniz de, rakipsiz içeriğe sahip forum kısmımıza girip, aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. Motosiklet aksesuarları.com, her zaman olduğu gibi size destek olmak için hazır, bekliyor.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz