motosiklet
Haz 8 th, 2016

Motosiklet Markaları-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Honda Concept CB Type II Motorunun Type I’den Farkları Ortaya Çıktı

Honda Concept CB type II

Honda CB1100 motosikletini baz alarak tasarladığı yeni konsept modelini Osaka Motorcycle Show’unda tanıttı. Yeni konsepte Honda Concept CB Type II adı verilerek, hava soğutmalı CB modellerine yeni bir soluk getirildiği belirtildi.

Type II daha önce yine Japon motosiklet showunda yer alan CB1100 bazlı Type I konsept motosikletini takip ediyor. Type I CB1100 motosiklete oldukça benzer bir görüntü taşıyordu ve üretilmeye hazırdı. Her iki konsept motosiklet CB1100 ile aynı motor ve şaseyi paylaşıyor. Konsept motosikletlerde yeni, daha düz ön barlara ek olarak Type II Over Racing marka bir egzoza sahip.

Type II motosiklette radyal monte edilmiş Brembo fren kaliperleri, çift Öhlins arka şok ve Showa çatal bulunuyor. Type I jant telleri ile retro bir tekerlek tasarımına sahipken, Type II’de daha spor ve hafif alışım tekerlekler tercih edilmiş. Type II’in sportif görüntüsü iri alüminyum kol, tekli sele, gidonun uçlarına monte aynalar ve birçok karbon fiber parçalar ile güçlendirilmiş.

Bu noktada,  her iki model de resmi olarak konsept statüsünde bekliyor. İçlerinden Type I üretime hazır bir motosiklet görünümündeyken, Type II’in üretiminin yapılabilmesi için uyarlamalar gerekiyor. CB1100’de eksik olan sportif özelliklerin yeni motosiklete eklenerek motor severlerin beğenisine sunulması bekleniyor. Böylelikle Honda’nın Triumph’un heyecan veren Thruxton’una karşılık iyi bir çıkış yapabileceği düşünülüyor.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz