motosiklet
Kas 6 th, 2015

Genel-Motosiklet MarkalarıYorum yapılmamış

harley davidson motosiklet

harley davidson motosiklet

Harley Davidson Motor

Harley Davidson Motor Company ve Yükselişi

Harley Davidson markası sadece motosiklet denildiğinde akla gelmez. Özgürlükten, sert müziklerden, asi ruhlardan hatta güneyli olmaktan bahsedildiğinde ilk akla gelen markalardan birisidir. Bir motosiklet markası olarak, Harley Davidson motor tutkunları için oldukça farklı bir noktada konumlanmaktadır. 1901 yılında iki kafadar olan William S. Harley ve Arthur Davidson tarafından “Serial Number 1” adlı ilk Harley Davidson motor üretilmiştir. Üzerinden 112 yıl geçmesine rağmen firma aynı ruhu günümüze taşımayı başarmıştır. Çocukluk arkadaşı olan iki gencin hayalleri ile doğan ilk Harley Davidson motor modeli 2 yılda tamamlanmış ve 1903 yılında Harley – Davidson Motor Company için ilk adımlar atılmıştır. 4 Temmuz 1905 bağımsızlık gününde düzenlenen motosiklet yarışında performansı ile ön plana çıkan ve rakiplerini geride bırakan Harley Davidson markası, bu başarısı ile hem özgürlüğün hem de başarının simgesi olacağını net bir şekilde ortaya koymuştur.

Amerika’nın ve Dünyanın en büyük motor üreticisi olan Harley Davidson kendine has tasarımları, yüksek performansı ve rakiplerine fark atan gücü ile farkını ortaya koymuştur. Şirketin kurumsallaşmasının ilk adımı ve belki de şirketin zihinlere kazınmasına neden olan Bar and Shield logosu ve yüksek performansı ile şirket günümüze sağlam adımlar atarak gelmeyi başarmıştır.

Hayallerin Ötesinde Bir Tercih

Harley Davidson motor modelleri arasında her motosiklet severin zevkine uygun bir model bulmak mümkündür. Klasik Harley Davidson modellerinin yanı sıra Softail, V-Rod, S-Series, Dyna, Sportster, CVD, Hard Candy Custom serileri de hem Harley – Davidson tarzını hem de farklılık arayanlar için alternatifler barındırmaktadır. Motosiklet tutkunlarının bir araya geldiği Harley Sahipleri Derneği şirket tarafından bir grup olarak faaliyete geçmiş ve ilk toplantısında 28 kişiyi ağırlamış olsa bile günümüzde 365 bin üyesi ve 900’ü aşkın şubesi ile bir markanın ne kadar büyüyebileceğinin kanıtı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Günümüzde Harley-Davidson, bir motosiklet markası olmanın ötesine geçmiş, adeta bir yaşam biçimi haline gelmiştir.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz