motosiklet
May 24 th, 2016

Motosiklet AksesuarYorum yapılmamış

Harley-Davidson Street 750 Motosikleti Zevkinize Uygun Modifiye Edebilirsiniz

 

Harley motosikletleri üzerinde en çok uğraşmayı seven fanatiklere sahip markaların başında geliyor. Bu durum Amerika ve Avrupa’da değişmiyor. Harley’in aynı motorla 13 yıl değişiklik yapmadan zirvede kalması da bu fanatizmin eseri.

Piyasaya çıktığı haliyle Harley Street 750 büyük bir potansiyele sahip ancak gerçek anlamda ilk bakışta etkileyecek bir model değil muhakkak ki. Geçen yıl Harley satıcıları arasında “Custom Kings” yarışmasına sponsor oldu. Yarışmaya katılmak için sadece Harley parçalarının kullanılmış olması ve satış fiyatının 15.000 USD’yi geçmemesi gerekiyordu.

 

Amerika dışında (özellikle Japonya’da) pek çok Harley sever Street motosikletleriyle uluslararası zevklere hitap eden ve bazen de şaşırtıcı işler yapıyorlar. Başarılı örneklerden bazıları:

20 yıldır özel üretim Harleyler yapan Kaichiroh Kurosu bunlardan sadece biri. Yaptıklarını anlatmaya nereden başlayalım: Elle bükülmüş çelik çerçeve, turbo şarjlı XG750 taşıyan çatal, elle şekillendirilmiş alüminyum gövde işçiliği.

Harley 2015 Battle of the Kings’ın Euro versiyonunun kazananı Prag Harley-Davidson oldu.

Roland Sands Design ve Indian Motorcycles firmaları zaman zaman “Super Hooligan” düz pist yarışlarına sponsor oluyorlar. Thor Drake (See See Motorcycles, Portland, Oregon) geçen yıl Las Vegas Superprestigio’da Street 750 ile birinci oldu ve üretim aşamasında olan yeni bir Indian Scout 60 kazandı. Thor yarışmayı kazanmak için motosikletindeki ekstra ağırlıkları çıkarmak zorunda kaldığını söyledi.

Suicide Machine Company’den Aaron ve Shaun kardeşler Harley’in ağırlığını minimumda tutarak karbon-fiber gaz tankı, karbon kuyruk, karbon gidon ve tamamen karbon BST tekerlekler kullanmayı tercih ediyor. Bu noktada Dolarların havada uçtuğunu belirtmeye gerek yok.

Aaron: “Ben ve kardeşim çocukken yaptığımız sokak yarışlarından çok etkilendik. Go-kartlardan gerçek otomobillere ve sonra da sportbikelara doğru bir evrim geçirdik. Yaptığımız tüm yarışlardan büyük zevk alıyoruz. Eğleniyoruz ve motosiklete sadece gerektiğinde müdahale ederek, yönlendirerek kazanacağımızı biliyoruz.”

 

Harley-Davidson Street 750 Teknik Özellikleri
Uzunluk 2225 mm
Koltuk Yüksekliği 710 mm
Yerden Yükseklik 145 mm
Ağırlık 229 kg
Kaster  İzi 115 mm
Ön Tekerlek 100/80 R17
Arka Tekerlek 140/75 R15
Yakıt Sistemi Mikuni Tek Port Yakıt Enjeksiyonu, 38 mm silindir çapı
Yakıt Kapasitesi 13.1 litre
Yakıt Tasarrufu 5.74 / 100 km
Motor Torku 4.000 rpm
Maksimum Tork (Nm) 240

 

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz