motosiklet
Kas 16 th, 2015

Genel-Motosiklet MarkalarıYorum yapılmamış

DucatiDucati

Geçmişten Bugüne Ducati

Trafikte sık görülen motosiklet markalarından biri olan Ducati, 1926 yılında mühendis baba Antonio Cavalieri ve üç oğlu tarafından kuruldu. Oğullardan Adriano henüz 20 yaşında genç bir adam olmasına karşın teknik konularda oldukça başarılı ve ilgili biriydi. Öyle ki 60 watt gücünde bir ampulle İtalya ve Amerika arasında iletişimi sağlamış ve bu başarısıyla tarihin önemli sayfalarında yerini almıştır. Bu teknolojik girişimi ilk fark eden ve uygulayan İtalyan Deniz Kuvvetleri olmuştur. Oğullardan Marcello da tıpkı Adriano gibi başarılıydı. Mühendislik fakültesini onur derecesiyle bitirdiği yıl ticari unvanlarını bu yönde değiştirerek şirketin temellerini atmışlardı.

111615-2016-ducati-32-04-HYPERMOTARD-939

Ducati markasının yükselişe geçtiği yıllar 1968’e dayanıyordu. Üretilen motorlar ilgi görmüş, satışlar olumlu dönüşler sağlamıştı. Şirket başarısının ivme kazandığı esas nokta ise motorların yarışlarda elde ettiği başarılardır. İlk kez yarışa katıldıklarında, Dünya Süperbiike Şampiyonasında, Marco Lucchinelli yarışır ve yarışı 25. olarak tamamlar. İlk yarış tecrübesini iyi bir dereceyle kapatsa da ilerleyen yıllarda yarışlara düzenli olarak katılmaya başlarlar. Ducati, dünya genelinde yapılan 143 yarışın 78’ini kazanarak motor başarısını defalarca kanıtlar. Yarışların bir numaralı isimlerinden biri olduklarında artık tüm dünya motorcuları ve sektör uzmanları tarafından tanınan, kabul edilen isimlerden biri olurlar. Öyle ki motosiklet fuarlarında en çok ilgi gören markalardan biri olmayı da başarırlar. Bu başarıyı günümüze kadar korumaları yeni neslin de kendilerini tanımasını sağlamıştır. Motosiklet fuarları, motosiklet kafeleri ve motosiklet web siteleri incelendiğinde Ducati motorlarının popülaritesi rahatlıkla görülebilmektedir.

111615-2016-ducati-33-03-HYPERMOTARD-939

Ducati Sürücülerinin Yeni Adresi

Sosyal paylaşım sitesi formatındaki motosiklet temalı sitemiz, tüm motor markalarını kapsayan, motor tarihçeleri, modeller ve motor fiyatları ile ilgili bilgi vermektedir. Ducati ile ilgili tüm bilgileri motosikletçilerin sosyal sitesi olan Motosiklet.org üzerinde bulabilir, motor kullanıcılarıyla birebir iletişim kurarak motorlarla ilgili sürüş-performans detaylarını öğrenebilirsiniz. Ducati sürücülerinin aktif olarak yer aldığı sitemizde motora dair her bilgi bulunuyor. Tek yapmanız gereken bu sürücülerin arasına katılmak ve iletişime geçmek. Motorcuların hepsi burada, sen de katıl zincire, etkinlikleri kaçırma!

111615-2016-ducati-10-26-HYPERMOTARD-939

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz