Motosiklet
Haz 4 th, 2016

Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Daha önce naked piyasasına hızlı bir giriş yapan ve dikkatleri üzerine çeken Husqvarna, şimdi de vahşi bir görünüme sahip olan Vitpilen 1301 modeli ile ortalığı kasıp kavurmaya hazırlanıyor! Bugünkü yazımızda sizlere biraz Husqvarna’nın yeni ve iddialı modeli olan Vitpilen 1031 modelinden bahsediyor olacağız.

Husqvarna, bir İsveç markası olarak son yıllarda büyümeyi hedefledi. Bu amaç doğrultusunda da birçok yeni motosiklet piyasaya sürüldü. Hedefini daha da genişletmiş olan Husqvarna, şimdi de vahşi görünümlü motosikletler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Özellikle Supermoto sektöründe zirveye yerleşmiş olan tek silindirli 701 modeli ile beraber yeni tasarım arayışlarına giren Husqvarna’nın tasarımları basına sızmış durumda. Basına sızan bu yeni modelde ise Çift silindirli bir motor bulunuyor. Power cruiser modeli olan yeni modelin ne zaman piyasaya sürüleceği ise bilinmiyor.

Basına sızan fotoğraflara yakından bakıldığı zaman bu modelin şimdiye kadarki ilk Husqvarna çift silindirli motoruna sahip olacağı anlaşılıyor. Zira şimdiye kadar Husqvarna sadece tek silindirli motorlara vakit ayırmıştı. 690 cc üzeri olacak bu yeni model, ultra gücü ile başta güç tutkunları olmak üzere birçok kişiye hitap edecek gibi duruyor.

Husqvarna’nın 1031 cc’ye kadar olan modellerinde dikkat çeken bir ön plana çıkıyor. Bu modellerin KTM motosikletleri ile büyük bir benzerlik göstermesi gözlerden kaçmadı. Bu durum göz önüne alındığında KTM’nin 1301 cc’ye sahip su soğutmalı ve en az 175 beygir gücüne sahip motorunun yakın zamanda 1290 ailesine katılması beklenebilir.
Bunlara bakıldığında şasi parçalarının bir kısmı, radyatör, fren sistemleri gibi kimi sistemlerin 1290 Super Duke R modelinden alındığı söylenebilir. Bu parçaların daha önceki modellerden alınması da başta arge işlemleri olmak üzere Husqvarna’nın birçok işini kolaylaştıracağa benziyor.

Husqvarna’nın tasarlamış olduğu bu model şuan için tanıtılmadığından motosiklet ile ilgili diğer detaylar tam olarak bilinmiyor. Motosiklet tanıtıldıktan sonra Husqvarna hayranlarının merak ettiği diğer tüm konular da açıklığa kavuşmuş olacak. Siz de Husqvarna’nın Vitpilen 1301 modelini merak ediyorsanız bunun için Husqvarna tarafından yapılacak olan tanıtımları beklemek zorundasınız.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz