motosiklet
Haz 8 th, 2016

Motosiklet YarışlarıYorum yapılmamış

CEV Moto2 Yarışında Yakıt Tankı Patladı

CEV Moto2 Kaza

İspanya CEV Moto2 yarışında herkesi şoke eden bir patlama gerçekleşti ve hemen yarış kırmızı bayrakla durduruldu. Piste oluşan alev topu pekçok pilotu içine aldı ve pistteki yüksek hız nedeniyle diğer pilotlar da kaçınılmaz şekilde alevlerin içinde kaldı.

Çok sayıda sürücünün alevlerin içinde kalmasına rağmen gerçek bir mucize yaşandı ve kimse ciddi yara almadan bu kaza atlatıldı.

Kaza Motorland Aragon’da ikinci Moto2 yarışında Xavi Cardelus’un kontrolü kaybetmesi ve yerde sürüklenmesi sonucu gerçekleşti. Pilot hemen yerden kalkarak pisten uzaklaşmaya çalışırken, motosiklet aldığı hızla pistin ortasına takla atarak geri dönüyor. Taklalar sonucunda yakıt tankı motordan ayrılarak piste çarpıyor. Başka bir pilotun tanka çarparak patlamaya sebep olduğu anlaşılıyor.

Yakıt tankına çarpan pilot Tommy Aquino’nun erkek kardeşi Michael Aquino idi. Michael kazadan yara almadan kurtuluyor ancak tekrar başlatılan yarışa devam edemiyor. Kazada alev topunun içinde kalan diğer pilotlar da Jacopo Cretaro ve Thibaut Gourin.

 Michael Aquino kaza sonrasında kamuoyuna attığı mesajda herkese iyi olduğunu ve motosikletindeki koruyucu sistemler ve giysileri sayesinde kazadan kurtulduğunu yazdı.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz