motosiklet
Haz 11 th, 2016

Motosiklet Markaları-Motosiklet Modelleri-Motosiklet YarışlarıYorum yapılmamış

Fransa Biarritz’te düzenlenen Wheels & Waves Festivali  beşinci yılına giriyor. BMW R nineT motosikletini baz alan yeni konsept motosikletini tanıttı.  BMW Motorrad Concept Lac Rose için Paris – Dakar’da yarışan motosikletlerini incelemiş.

BMW R nineT

BMW Motorrad Başkanı Edgard Heinrich konsept motosikletlerinin çok sevildiğini belirtiyor: “Sektöre tanıtılmasından sonra BMW R nineT motosiklet toplayıcıları ve modifiyeciler arasında oldukça popüler oldu. Wheels & Waves Festivali’nde bu ilgiyi birebir yaşamıştık. Bu bizi oldukça gururlandırdı ve yine bu festival için yeni konsept motosiklet üretmek konusunda heyecanlandırdı. BMW Motorrad Concept Lac Rose, 1985’te Paris – Dakar rallisini kazanmış motosikletin çok sübjektif bir yorumlanışı.  BMW R nineT markamızın geçmişine duyduğumuz saygıyı ve tutkuyu simgeliyor.

Lac Rose ismi Dakar’ın yakınındaki kırmızı Retba Gölü’nden ilham alınarak verilmiş. Pilot Gaston Rahier 1985’te üçüncü birinciliğini aldı ve R nineT’ye Rahier’in 101 yarış numarası verildi. R nineT’nin yuvarlak farı, geniş siperliği, uzun yol için yapılmış büyük kapasiteli yakıt tankı, off-road lastikleri ve kısa ralli selesi, efsanevi BMW GS motosikletinin çizgilerini taşıyor. Beyaz üzerine kırmızı renk kombinasyonu ve ralli numarası çok renkli şasesine eklenmiş. Tüm modifikasyonlar yarış motosikletleri için gerekli güvenlik fonksiyonlarını destekliyor.

Wheels & Waves Festivali

Festival 8 – 12 Haziran 2016’da Fransa’nın Atlantik kıyısında Biarritz’de gerçekleşiyor. 2012’de yerel Southsiders Motorcycle Kulübü tarafından başlatılan festival her yıl onbinin üzerinde ziyaretçi karşılıyor. Bu yıl festivalde sörf yarışları, sanat gösterileri, hız yarışları ve İspanya sınırının ötesine geçilen geziler düzenleniyor.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz