Motosiklet
Tem 15 th, 2016

Motosiklet EğitimiYorum yapılmamış

125cc scooter‘lar aslında tam bir başlangıç motorudur hatta 50cc scooter bile başlangıç motoru olabilir. Ama süper hızlı spor motosikletleri gördükçe özendiğimiz doğrudur. Hızlı bir başlangıç her zaman kısa yoldan kazalara neden olmaktadır. 250cc‘lik bir scooter bile gerçekten hızlı bir başlangıçtır. Daha üst motorları düşünmeyin bile. 600cc bir motosiklet yaklaşık 4 saniyede 100km hıza çıkabilmektedir. 1000cc supersport motosikletler cebinde parası olan arkadaşa çok cazip gelmekte fakat ilk virajda çakılıp, motosiklet hevesini orada yitirmektedir. Bir çok örneğine rastladık, rastlıyoruz ve ne yazık ki bu cehalet devam ediyor.

Başlangıç motoruna nasıl karar vereceğim

Üstüne binmeden, beğenmeden bir motosikleti almaya karar vermeyin. Artık web sitelerinden bile motosiklet satışı başladığından karar vermek ve almak gayet basitleşti. Ama test ederek almak, ölçülerinize uyumlu olup olmadığı çok önemlidir. Farkına varmadan bir sorun sahibi olabilirsiniz. Facebook gruplarımızda veya alacağınız motosikletin kullanıcılarının çok olduğu gruplara girin, artılarını ve eksilerini öğrenin. Karar vermenizi kolaylaştıracağınıza eminiz.

Honda, Yamaha, Bajaj, KTM, Hero, Mondial, Aprilia, Yuki gibi bir çok firma başlangıç olarak düşünülebilecek bir çok 50cc, 100cc, 125cc, 150cc, 200cc veya biraz daha deneyimliler için 250cc motosikletler yapmaktadır. Pazar çok geniş olduğu için ve devalı biyidiği için bir çok seçeneğiniz var. Bu konuda deneyimlerinden yararlanabileceğiniz kişilerle iletişimde bulunun.

Araba kullanmaktan sıkılıp motosiklet kullanmaya başlayacaksanız ve daha önce uzun süredir araba kullanıyorsanız, motosiklete geçişte bazı sorunlar olabiliyor.

Scooter mı yoksa vitesli motosiklet mi yazımızı okuyun

iyi sürüşler

 

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz