motosiklet
Kas 17 th, 2015

Genel-Motosiklet MarkalarıYorum yapılmamış

BajajBajaj

Hindistan’ın Mücadelesi

Hindistan’in İngilizlerle bağımsızlık mücadelesinin en yoğun olduğu günler olan 1926 senesinde Jamnalan Bajaj tarafından kurulan firma günümüzde Hindistan’ın en iyi 10 işletmesi arasında yer alıyor. Kurucusu Mahatma Gandhi’nin yakın bir dert ortağı idi ve bu sebeple Hindistan Bağımsızlık Mücadelesi’nin önde gelen isimleri arasında yer alıyordu. Kurduğu firmaya Gandi ve Hindistan’a duyduğu derin bağımlılık sebebiyle arzu ettiği zamanı ayırmakta zorlanıyordu. 1942’de oğlu Kamalnayan Bajaj’a şirketi bırakmasına rağmen oğlu da Hindistan’ın geleceği için çabalama yoluna yönelmek durumunda kaldı. Kamalnayan Hindistan’ın bağımsızlığa kavuştuğu 1947 yılından sonra dikkatini şirkete yöneltmeyi başarabildi. Üretim faaliyetlerini çeşitlendiren Kamalnayan, grubu bütünüyle birleştirmeyi de başardı.

Dünyaya Açılan Bajaj

1965 yılında şirketin başına bugünkü başkanı Rahul Bajaj’ın gelmesiyle marka küresel pazarda kendine yer bulmaya başladı. Ürün çeşitliliğinin artması cirolarını büyük oranda arttırmalarına yardımcı oldu. Grubun en önemli şirketi olan Bajaj Auto ürettiği iki ve üç tekerlekli araçlarıyla Latin Amerika, Afrika, Orta Doğu, Güney ve Güney Doğu Asya’daki ülkelerde sağladığı güvenle tanınıyor. Başarılarının ardında yatan sebep grubun kurulduğu ilk günden beri sıkı sıkıya bağlı olduğu sağlamlık, bağlılık, beceriklilik ve başarı azmi dörtgeninde şekillendirdikleri prensiplerine dayanıyor.Kurulkan güvencesiyle Türkiye’ye piyasasına giren Bajaj Auto; Türk tüketicilerinin gönlünü Pulsar, Discover ve Boxer serileriyle çalıyor. Kurduğu geniş servis ağıyla güçlü bir firmadan motosiklet almanın güvenini aşılayan firma özellikle KTM 200 duke modelinden ilham alarak tasarladığı Bajaj Pulsar 200 ns isimli naked modeliyle Türkiye’de dikkatleri üzerine çekiyor. 200 cc motor hacmine sahip olmasına rağmen sıvı soğutmalı ve üç bujili sistemiyle yüksek performans sunması uygun fiyatlı motorlar arasında yerini sağlamlaştırıyor.

Bajaj Auto’nun Pulsar, Discover ve Boxer serilerini merak ettiyseniz motosiklet.org üzerinden ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ülkemizde yeni yeni tanınmaya başlayan markanın tüm modelleri hakkında kullanıcı deneyimlerine motosiklet.org üzerinden ulaşabileceğiniz gibi aklınızdaki sorulara da yanıt bulmak sizin elinizde. Hindistan’ın parlayan yıldızını satın almaya karar vermeden önce sizleri sitemize bekliyoruz.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz