RE: Honda forza nasıldır? Kullanıcı bilgisi var mıdır?

150cc honda cbf’ten Honda forza maxi scooter’a geçmeyi planlıyorum, kullanıcısı varsa biraz bilgi vereiblir mi? Yeni motor olduğundan pek kullanıcısını bulamadım, bilgilerinize muhtacım. teşekkürler

Mayıs ayı sonuna doğru satın aldım. 1000 km ve 5000km bakımları yapıldı (resmiyete 6000km de 1 ama Honda Güngör 4000km de 1 gel dedi) (2006’dan beri Hondacıyım)
Teorik bilgiyi geçtim heryerden bulabilirsin. 160 km/sa kadran var. 157 km/sa yaptım yol yeterliyse yapar. Performans sorunu yok. Son hızda 4.3-4.5 lt/100km yakıyor. Ama 70-90 arası laylaylom gidersen 3.1’e kadar indiğini görebilirsin . Hızın 115-125 km/sa arası iken fena bir vınnnlama duyuyorsun (yüksek ön siperlik cam var) Altında ve üstünde böyle bir ses yok. 110-140 km/sa hız ile bolca da keyifle yol alabilirsin. Yavaşken de hızlıyken de gayet dengeli. Yavaşken manevra kabiliyeti çok yüksek. Bence en kötü ve belki de tek kötü özelliği süspansiyon sistemi. Arka amortisörler yoldaki herşeyi mabadına yansıtır. Yavaş hızda ve engebeli taşlı çukurlu yolda g.tün fena acır. Yalan yok sinir çok. Ama uzun ve güzel asfaltta ayaklarını da havaya diktin mi keyfine diyecek yok. Sık sık İstanbul-İzmit İstanbul -Bursa gayet rahat ve ferah yolculuklar yaptım. Bagajı 2 bölmeli. Sürücünün altındaki kısma tam kask sığar ama yolcu altına yarım kask ancak sığar. Ama bagajı enlemesine de kullanınca kask ve standart sırt çantası (dolu) rahatça sığar. Öndeki kilitli ve kilitsiz gözler de kullanışlı. Kilitli gözde şarj soketi için giriş de var. Bagaj taktırmadım. Ama yolcu için dayanacak yere ihtiyaç var Japonya Honda’da ve Taiwan’da sırt dayama (rest var) buldum. İnternetten sipariş verilebilir. Ülkemizde sadece çanta bagaj var ki kurye pideci muamelesi görmek istemediğimden taktırmadım. Başkaca aklına takılan birşey varsa face’ten de yazabilirsin. Aynı yorumu oraya da aktarıyorum.

on 4 Ağustos 2016.

teşekkürler detaylı bilgi için sağolun

on 4 Ağustos 2016.
Yorum yaz
3 Cevaplar

100km’de 3,5 litre kadar yakıyor ve kullanıcıları gayet memnun ama servis ücretleri Yamaha’dan daha pahalı dedi benim usta o yüzden yamaha x-max tercih ettim.

mtyanmaz Cevapladı on 4 Ağustos 2016.
Yorum yaz

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız