RE: Doğru vites kullanıyor musunuz?

Selam arkadaşlar gördüğüm lüzum üzerine sizlerin motosikletlerinize gereken önemi veriyor musunuz yoksa sadece lafta mı kalıyor. Bu konuyu açma sebebim çoğunuzun vitesleri doğru kullanamadığınız için değil , sizleri daha güzel vites kullanmanızı sağlamak amacıyla açtım.

ilk önce kendimi sizlere ifade etme açısında işimden bahsetmek istiyorum 1994’ten beri motosiklet kullanıcısıyım.

Bu tarihten beri sürekli otomobil mekanik(motor) ve aktarma parçalarıyla ilgili işlerle uğraştım. işimde zaten şu an devam ediyor. Bunu ifade etme sebebim yanlış anlaşılmalara yol vermek istemediğimden kaynaklanıyor.

motosiklet vites

Yani bu konuda bilinçli bir kişiyim.şimdi sizlere bir öneride bulunacağım. sitemizde bir çoğunuz Viteslerin 1.den 3.cü vitese kadar SESLİ geçtiğiyle ilgili şikayetlerin normal olduğu 3. den 6. cı viteslere kadar sessiz geçtiğini gözlemledim.peki sizce bu durum normal mi bence kesinlikle HAYIR.

Sizlerde bunu aynı otomobillerdeki gibi viteslere sessiz geçmesini istersiniz ozaman aradaki farkı sizlerde çözümleyebilirsiniz.peki nasıl verryhappy arada şu fark vardır.otomobillerde fazladan baskı ve bilye vardır….

motosikletinizin vitesini bilinçli bi şekilde kullanabilirseniz sizlerde her vites arasında sessiz atabilirsiniz eminim.

yeterki bunu keşfedin.

peki sizce bu nasıl olmalı.

yorumlarınızı rica ederim hersey yolunda olsun.

not:kendim eski motosiklet kullanıcısı olduğumdan dolayı tabiki alışkanlıkta var.

Artçılarım bana, sen kullanırken viteslere geçtiğini hiç hissedemiyoruz sanki otomatik vitesli araba gibi kullanıyorsun,bunu nasıl yapıyorsun diye benden fikir alıyorlar.LÜTFEN bunu kendimi övmek için değil, sizlere… diğer arkadaşlarla beraber… daha bilinçli vites atmayı öğrenmeniz açısından yazdım..LÜTFEN bu hususta teknik bilgisi olan arkadaşlarımın yorumlarını sonuna saklasınlar.

Alıntıdır

ayhanaker on 11 Ağustos 2016 sordu, kategori: Motosiklet Eğitimi.
Yorum yaz
3 Cevaplar

Bunu alıntı yaptım arkadaşlar ben yazmadım

ayhanaker Cevapladı on 12 Ağustos 2016.
Yorum yaz

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız