RE: BMW’nin Yeni Akıllı Kaskı

BMW’nin Yeni Akıllı Kaskı

Motosiklet kullanıcılarının günlük hayatta karşılaştığı en büyük sorunlardan bir tanesi trafikte yer alan diğer araçların onlara yol vermemesi ya da onları görmezden delmesidir. Bu da çoğu zaman trafik kazalarına neden olabilmektedir.

BMW’nin Yeni Akıllı Kaskı1

Bu nedenle motosiklet kullanıcılarının güvenliğini artıracak birçok önlem bulunuyor. Kasklar da bunlardan bir tanesidir. Özellikle son dönemde teknolojinin de gelişmesi ile beraber artık motosiklet kaskları da oldukça farklı bir boyuta girmiş durumda.
BMW’nin Yeni Akıllı Kaskı2

BMW’nin yeni akıllı kaskı da bunlardan bir tanesi. 2016 yılının başlarında tanıtılan bu kask daha şimdiden birçok kişinin dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Yakın bir zamanda bu kaskın daha da geliştirilmesi ile birçok yerde bu kaskları görmek mümkün.
BMW’nin Yeni Akıllı Kaskı3

BMW’nin yeni akıllı kaskı, HUD olarak CES 2016’da duyuruldu. Bu kaskın en önemli özelliği ise sağ üst tarafında prompter benzeri saydam bir ekranın bulunması.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bu ekran sayesinde kask üzerinden sürücüye ihtiyacı olan tüm bilgiler aktarılabiliyor. Bu bilgiler arasında; motosikletin lastik durumu, yakıt, yağ, akıllı telefon bildirimleri gibi bilgiler yer alıyor. Ekran üzerinde bunlara ek olarak aksiyon kamerası ve navigasyon gibi gelişmiş teknolojiler de var.
BMW’nin Yeni Akıllı Kaskı5

Kask, tüm bu özelliklere sahip olmasına karşın şuanda piyasaya sürülme aşamasına gelmiş durumda değil. Ancak bu ürün CES 2016’nın en çok ilgi çeken ürünleri arasında yer almayı başardı.
BMW’nin Yeni Akıllı Kaskı6

Kaskın önemli özelliklerinden bir diğeri de içerisinde aksiyon kameralarını bulundurması. Günümüzde bu işlev genel olarak GoPro kameraları ile de hallediliyor olsa da kaskın içinde bu tarz bir kameranın bulunması hiç kuşkusuz sürücülere büyük bir avantaj sağlayacak.
BMW’nin Yeni Akıllı Kaskı7

BMW’nin yeni akıllı kaskı şuanda test aşamasında. Kaskın birçok özelliği sorunsuz olarak çalışıyor olsa da kask üzerindeki testler tam olarak bitmiş değil. Ayrıca kask üzerine yeni teknolojik özelliklerin de eklenebileceği belirtiliyor.
BMW’nin Yeni Akıllı Kaskı8
Tüm eklemeler ve testler yapıldıktan sonra ise kask satışa sunulacak. Kaskın şuan için hangi tarihte piyasaya sürüleceği tam olarak bilinmiyor. Ayrıca yetkililer de bu konu ile ilgili bir açıklama yapmış değil. Bunun yanı sıra kaskın fiyatı ile ilgili de bir bilgi bulunmuyor. Tüm bunlar, umuyoruz önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Motosiklet on 3 Mayıs 2016 sordu, kategori: Genel.
Yorum yaz
1 Cevaplar

Güzel yazı olmuş elinize sağlık

mtyanmaz Cevapladı on 3 Mayıs 2016.
Yorum yaz

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız