RE: Aracın muayene süresi geçirme ve kazaya karışma

Selam arkadaşlar, aracın muayenesini bir gün geçirdim ve başıma gelenleri anlatacağım, kısa bir hikayesi var.

Sağ şeritten gidiyorum yer sahrayı cedit, bakkal arıyorum o yüzden yavaşım ışıklara geldiğimi farketmedim ve geçtim yayanın teki, 15 yaşlarında küçük bir kızdı. Farketmediğimden çarptım ve düşürdüm sonra motosikletten indim ve kıza baktım kız kafasını asfalta çarpmıştı.

Bir kaç kişi toplandı başıma, etraftan kızın babasına telefonla haber verenler oldu bende bekledim, aracın muayenesini geçirdiğimin farkında değilim tamamen unutkanlık ve sonra yaptırırım kafasındaydım.

Neyse babası geldi ufak bir ağız dalaşından sonra hastaneye götürmeye karar verdik, ben motoru orada elektrik direğine kilitledim, hastanede polis karıştı işin içine ve beni orada alıkoydular sonra karakola götürüp ifademi aldılar ruhsatı aldıklarında, muayenesi geçmiş olduğunu gördüler resmen ruhsat yokmuş ve geçersizmiş muamelesi yapıyorlar.

Ceza üstüne ceza yazdılar, üstüne kızın hastane masraflarını ödedim çok tutmadı ama daha kötü bir kaza olsaydı hem ceza kat kat artacaktı hemde karakoldan çıkamayacaktım. Sonra mahkeme işleri filan olacaktı, neyseki kızda bir şey yoktu iki gün sonra geçer demiş doktor kıza ve babasına.

Babası insaflı adamdı şimdi karakolluk olmasın demiş yoksa iki gün tutup mahkemeye tutuklu olarak sevkediyorlar, avukatlar filan iyice derinleşiyormuş konu, bunları sonradan duydum. Kız tazminat isteyebiliyor ve sen o tazminata mahkum oluyorsun, avukat senin ruhsat eksik olduğun için seni koruyamıyor gibi gibi durumlar.

1600 tl ceza kızın tedavisi 200 tl’ye mal oldu bana ama ucuz yırttım, konuyu iyice açıklamışımdır, muayenesiz gezmeyin çok inemli hepinize iyi sürüşler

Yorum yaz
1 Cevaplar

Ucuz atlatmışsın ders olmuş, iyi ve kazasız sürüşler

OsmanN Cevapladı on 22 Kasım 2016.
Yorum yaz

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız