RE: 8000 tl bütçeye göre motosiklet önerileri

8000 tl bütçeye uygun motosiklet önerileri

İkinci elde 8000 tl’ye kadar bulabileceğiniz motosiklet modellerini sıraladık. Eğer sizin önerileriniz varsa yorum yapabilirsiniz.

Yamaha X-city 250 Scooter

Lastik boyutu ile enduro motosikletleri aratmayan bir modeldir, ekonomik yakıt tüketimi ile uzun yolculuklarda güvenle kullanabilirsiniz. Bagaj hacmi küçük olduğundan bazı arkadaşlar X-max tercih etmektedir.

Yamaha MT 125

Başlangıç motoru olarak görülen Yamaha’nın el üstünde tutulan modelidir. Diğer muadil motorlara göre daha atak bir yapıya sahiptir. Bir kros motor gibide araziye gelebilen naked özellikleri ile kullanıcılarını memnun eden bir modeldir.

Honda PCX 125

Yakıt verimliliği ve dayanıklılığı ile kendini kanıtlamış, gideri, servisi Honda uzmanlığında geliştirilmiş, hemde bir başlangıç motoru olarak kullanılan ama evladiyelik özellikleri ile sizi üzmeyecek bir modeldir. Scooter tercih etmek isteyenler için parasını hakeden bir modeldir.

Bajaj Pulsar 200NS

Yürür aksamı ile kullanıcılarının gözdesi olan bir modeldir, yakıt ekonomisi ve parasını hayli hayli hakeden, yolda bırakmayan ve seri bir motordur.  Tek silindirli bir canavardır.

Suzuki Burgman AN 400

İkinci elde sıkıntı çıkartmayan bir motosiklettir. Eski model alırsanız biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz ama 8000 tl’ye eski modelleri  bulunmaktadır. Gideri sağlamdır, servisi iyidir.

Regal Raptor DD 250E – 6C

Raptor riders gurubunun toplu halde kullandığı görüntüleri görüp kıskanmamak elde değil. Ucuz bir fiyata 2012 model bir tane bulursanız ve bakımlarını düzgün ve zamanında yaptırırsanız sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Honda Falcon NX4

250cc kategorisinde parasının karşılığını veren bir motosiklettir. CBF ile karşılaştırıldığında cc olarak hacmi büüyük olması dışında, tork, beygir olarak daha kuvvetlidir. Yolda bırakmaz ama parçaları CBF’e göre piyasada daha az bulunan bir modeldir.

Yamaha X-Max 250

İkinci elde düzgün kullanılmışsa sıkıntısı olmayan, bagaj hacmi ile size sorun yaşatmayacak ve servis sorunu çekmeyeceğiniz bir modeldir. Lastikleri küçük, süspansiyonu serttir. Uzun yolda sizi üzmez ama dediğim gibi lastik küçüklüğü konusunda karar sizin.

Kuba Superlight

Ucuz yollu chopper arayanlar için bulunmaz nimettir. Yürürü iyi, servisi iyi, uzun yolda biraz sıkıntıları olabilecek bir modeldir. İkinci elde dikkat edilerek alınması gerekir.

Honda CBR 125

Spor modelle başlamak isteyenler için gönül çalan bir motosiklettir. Yürür aksamı dayanıklı ve Honda’nın güvenilirliği ile yetenekleri kanıtlanmış bir modeldir. Yolda üzmeyecektir ama bir başlangıç motoru olarak görüldüğü için hız konusuna takanları zamanla elinden çıkartmaya itecek bir motosiklettir.

Honda CBF 250

150 CBF’in ağa babası olan ve uzun yolda sizi üzmeyecek bir modeldir. Çantalarını taktığınızda uzun yolda enduro verimi alabilirsiniz. İkinci el için ustaya göstermeli, bakımlarını tam yaptırmalı ve ilk motorunuz olacaksa korumalarını taktırarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yorum yaz
1 Cevaplar

CBF 250’den kaçının. 20 – 30bin km de bir kronik egzantirik zinciri sorunu yüzünden motoru açtırmak zorunda kalabilirsiniz. kuba superlight ve regal raptor da pek iyi bir seçim değil. sahibindene bakın, 3 – 5 bin kmde elinden çıkartmaya çalışan insanların ilanlarla dolu.

gumus_elbiseli_adam Cevapladı on 19 Haziran 2016.
Yorum yaz

Cevabınız

Cevap göndererek gizlilik sözleşmesi ve kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız