motosiklet
May 24 th, 2016

Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

2017 KTM 1290 Super Duke GT İlk Sürüşü

Favori motosikletlerimiz arasında yer alan KTM 1290 Super Duke R  estetik görünüşünü değiştiriyor. Yenilen gövdesini ve yeni LED far tasarımını beğeneceğinize eminiz.

2016 Super Duke motoru ile karşılaştırdığımızda çelik tüp kafes çerçevesi ve alt çerçevenin değişmediğini görüyoruz. Dıştan bakıldığında motorda da bir değişiklik gözükmüyor; ama tabi ki motorunun teknik olarak hangi değişikliklere uğradığını bilemiyoruz. 2016’da yenilenen Super Duke GT motoru zaten zorunlu Euro 4 yönetmeliğine uygundu. 2016 SDR’e eklenmiş ABS koruyucularının yanında elektronik bir yenileme olmadığını düşünüyoruz. Söylentiler daha çok yeni sürüş modları ile karşılaşacağız yönünde.

Test motorunun yan panelleri agresifçe ileriye atılıyor ve mevcut modelden çok Super Duke GT’e benzemesine neden oluyor. GT gibi radyatöre daha fazla koruma sağlayan bir gövdeye sahip.

Yeni bölünmüş far tasarımı mevcut 1290 modellerinin iri yarı tasarımından uzaklaşma sinyalleri veriyor. Kompakt şeklinin yanında, tamamıyla yeni bir LED aydınlatma sistemi bekliyoruz. Yan sinyaller konusunda nasıl bir tasarımın yapıldığını bilemiyoruz.

Kontrol paneli konusunda mevcut modellerin çok eleştirildiğini biliyoruz. 2017 modelinde bu eleştirilerin göz önünde tutulduğunu, çift LCD ekranın ve analog teknolojisinin yeni renkli TFT gösterge grubu ile değiştirildiğini düşünüyoruz.

KTM’nin yenilenmiş 1290 Super Duke R modelini sonbaharda Intermot veya EICMA showlarında beğenilere sunacağının haberlerinizi alıyoruz.

 

 

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz