motosiklet
May 24 th, 2016

Motosiklet EtkinlikleriYorum yapılmamış

2016 Corsa Motoclassica Raporu

  1. Corsa Motoclassica 22 – 24 Nisan 2016 tarihlerinde üç günlük bir etkinlik olarak “Batının En Hızlı Yolu” olan Willow Springs International Raceway’de yapıldı. Batı Kıyısı’nın en popüler etkinliği 1995 yılında Yoshi Kosaka(Garage Company, Inglewood) tarafından üç günlük eşsiz bir yarış / motosiklet showu / ikinci el satışları ile uluslararası yarış severlerin büyük bir katılımı ile başladı.

Corsa Amerika dışında Avusturalya, Yeni Zelanda, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, Japonya ve Tayland’dan yarış takımları ve izleyicilere ev sahipliği yaptı. Bike Show’da dikkat çeken özel üretim motosiklet showu ve ikinci el satışların yapıldığı bitpazarındaki “hazine avı” özel etkinliklerden bazılarıydı.

 

Yüzlerce cool motor / insan arasından size özel bir seçki hazırlayarak showun havasını tatmanızı istiyoruz:

 

Göze En çok Hitap Eden Motosiklet: Ralph Wessell 1937 model Indian motorunu Port Orange, Florida’dan oldukça uzun bir yol kat ederek showa getirdi.

En İyi Yarışmacı – Showa ilk kez katılanlar arasından: Caroline Patterson “Ramming Speed” takımından 1971 Honda 350cc CL motoru ile Rock and roll’a hazırdı. Corsa etkinliğinin başarısı için çalışan Brady Walker, aynı zamanda Caroline’ın takımdan arkadaşı ve erkek arkadaşı. Caroline: “Bu benim pisteki sadece ikinci günümdü. Herşey yolunda gitti ve Ramming Speed takımı haftasonu yüksek puanlar topladı.”

En Uzaktan Gelen Motosiklet: 1995 yılında kurulmuş Tokyo’dan Animal Boat Custom Cycles vintage restorasyon ve özel üretim motosikletler konusunda tecrübeli bir firma. Motosikletlerini 12.700 km uzaktan Corsa’ya getirdiler.

En İyi Güçlendirilmiş Racer: eMotoRacing takımı benzin yiyicilere karşı Brammo Empulse R “elektron yiyici” (şimdiki sahipleri Victory) motorlarını showa getirdi. Charleston’dan Peter Nicolosi, Sante Fe’den Murrae Haynes ve Indianapolis’ten Bob Berbeco güçlendirilmiş motorları ile Corsa’ya renk kattı. Cumartesi yarışında Peter ve Pazar yarışında Murrae damalı bayrağı gördü.

Bike Show’un En İyisi: Bobby Weindorf’un 1971 Benelli 4-silindir 250

Corsa’nın En İyi Sesi: Gazi yarışmacı Scott Fabro mikrofonik sesi ile pistteki heyecanı yükseltti. Kendisine en yakında bulunan isim de Larry Coleman oldu. Scott deri takımlarını giydi ve 1972 Norton ile Vintage Superbike Lightweight ve The Sound of Singles etkinliklerinde yarıştı.

En İyi Yarış Öncesi Uyarısı – Pistte Yanıma Yaklaşmayın çünkü Motorumun Adı: Suzuki Katana GSX1100S 1981

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz