motosiklet
Haz 8 th, 2016

Motosiklet Markaları-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Piaggio MP3’ün bakışı biraz kızgın Ninja Kaplumbağalarını ya da kocaman korkutucu bir kurbağayı hatırlatıyor olabilir. Bu alışılmadık scooter Fransa’da 70.000 adet satacak kadar çok seviliyor. Bu nedenle MP3’ün yeni versiyonunun tanıtımının Paris’te yapılması oldukça mantıklı gözüküyor.

2015 Piaggio mp3 500

MP3 500’ün selesi oldukça konforlu ve sırtı alttan destekliyor. Eleştirmenler MP3’le sürüşün kendini Golden Retriever sanan bir Rottweiler ın üzerinde oturmak gibi olduğunu söylüyorlar. İster siyah deri bir ceket ya da diplomatik gri bir takım elbise seçin, MP3 500 Sport modelinin üstünde aynı şekilde zeki görünürsünüz. Sanki scooter her tipte sürücüye uygun şekilde yaratılmış.

 Piaggio MP3 ile istenilen uzaklıklara kolaylıkla ulaşılırken sadece birkaç dükkandan alışveriş yapacak kadar kısa mesafeleri kat etmek de mümkün. Selenin altındaki 50 litre hacimli deposu inanılmaz bir avantaj. Buraya iki tam yüz maskesi ve üç günlük market alışverişinizi sığdırabilirsiniz. Bu bölümün ayrıca aydınlatması da bulunuyor.

Paris gibi dar şehir sokakları için MP3 ideal. Öndeki ekstra tekerlek sürüşü eğlenceli kılıyor. Ön tekerleklerdeki süspansiyonlar birbirinden bağımsız hareket ediyorlar. Piaggio GT scooter tipinin amirali olan bu motora ABS ve ASR eklemiş.

MP3’ün yeni kontrol paneli, iki analog saat ve büyük dijitlerle okuma kolaylığı sağlıyor. Business versiyonunda kahverengi detaylar arttırılarak daha klasik bir görüntü verilmiş. Bu da gözü yormuyor ve kullanımı kolaylaştırıyor. Tuhaf şekilde, iphone’u scooter’a pek de sevimli olmayan beyaz bir kablo bağlıyor.

Üç tekerlekli sınıfında olması ve park freni sayesinde MP3’ü Avrupa’da otomobil ehliyetleri ile kullanmak mümkün.  Park freni hem ön hem de arka fren disklerini birleştiriyor ve her ikisini de durduruyor. Yeni 258 mm’lik fren diski (ABS’li) ve öndeki ağırlık dengesi güçlü bir ön fren sistemi oluşturuyor.

MP3’ün sürüşü oldukça motosiklete benzediğini de eklememiz gerekiyor. MP3 ile ıslak yollardaki emniyetsiz sürüşlerin sonu gelmiş gibi gözüküyor.

Piaggio MP3 500

Avantajları

·         Güvenlik ve konfor

·         Motordaki Geliştirmeler

·         Sele altı yüksek kapasite depolama alanı

Dezavantajları

·         Ağırlık

·         Fiyat

·         iPhone kablosu

 

Piaggio MP3 500 Teknik Özellikleri
Motor Sıvı Soğutmalı, SOHC 4 subap tek
Motor hacmi 493 cc
Maksimum Güç (kW@dev/dak) 29.5kW/7.250 dev/dak
Maksimum Tork (Nm @ dev/dak) 44.5 Nm / 8.000 dev/dak263 kg
Ağırlık 263 kg
Yakıt kapasitesi 12 litre

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz