Motosiklet
Haz 6 th, 2016

2. El Motosiklet AlırkenYorum yapılmamış

bmwg310r-11.jpg

2. el motosiklet alırken hevesimizi kursağımızda bırakacak bir çok neden var. Alırken bir kaç noktaya dikkat etmek çok önemli. Bir kaç başlığa dikkat ederseniz çok iyi bir motosiklet aldığınıza emin olabilirsiniz.

1. Tramer kaydına bakın, bazı oyunlar oynanabilse de elinizdeki en iyi veri, kaza sorgulama seçeneğidir. Kaza yapmışsa tramer kaydına mutlaka girmiştir.

2. Kaza işlenmemiş olma ihtimalide var, bu yüzden ustaya bir gösterin. Biz garantisiyiz, o zaman alma diyen ağızlara inanmayın, bu tarz oyunlar oynandığından, bu laflarla karşılaşırsanız düşünün, altında bir çok sorun yatabilir.

3. Gidişini test etmek için mutlaka kullanın. ilk motosikletiniz bir 2. el motosiklet olacaksa emin olmak için üzerine binin, test edebiliyorsanız mutlaka kısa bir sürede olsa kullanın. Bazı arkadaşlar kullandırmayabilir malum hırsızlık arttı. Siz kullanabilecek kadar deneyimli değilseniz satın almadan önce bilen bir arkadaşınız test etsin.

4. Soru sorun cevapların tutarlı olup olmadığına bakın. Bakım zamanı ne zaman, neler değişti, tam listesini alın, periyodik bakım cetveline uyulmuş mu kontrol edin. Kontrol ettirilen usta’nın servisine uğrayın, soruşturun.

5. Lastiklerde onarım, delik, yırtık, parçalanma, kabarma, şişme, yalpalama var mı? Kaç km kullanılmış, değiştirilmiş mi, öğrenmeniz çok iyi olur.

6. Değişen parçalarını inceleyin, yan sanayi kullanılmış mı, hiç uzun yola gitmiş mi gelince bakım zamanında yapılmış mı? Devamlı artçı ile kullanılmış bir motosiklet sorunları tahmininizden daha fazla olabilir. Özellikle süspansiyon, amortisör, arka frenlerde sorun olması muhtemeldir. Motosiklet düşmüşse debriyaj ve fren kollarında ufak tefek çizikler olacaktır. Düşmüş ve boyanmışsa zaten bunun farkına varırsınız.

7. 2. el motosiklet alacağınız satıcının facebook profilini ziyaret edin, her motosikletçi kendi profilinde motosikletinin her türlü bilgisini, kazasını ve farklı durumlarını artık yazıyor.

8. Motor düzgün çalışıyor mu? Kesintili veya ıslık çalar gibi hafiften sesler çıkartıyorsa baktırmadan almayın! Ufak bir dengesiz ses’te şüphe duyarak motorla alakalı sorular sorun, dediğimiz gibi bilmiyorsanız ustaya gösterin.

9. Kozunuzu iyi oynayın parayı verecek olan sizsiniz, motorun dış görüntüsü sizi aldatmasın. Hiç indirim yapmayanlar ve son fiyat diyenler varsa emin olun indirim yapacaktır, o ufak indirim bile sizin lastikleri veya ufak değişimleri yaptırmanıza yetecek bir miktar olabilir.

10. Motosikletin piyasa fiyatına bakın, az bir fark varsa sıfır motosiklet almayın düşünün.

11. Satışı yapmadan önce veya 2. el motosikleti almadan önce para alışverişi yapmayın

12. Motosiletin borcu, harcı varsa satış yapılamıyor, unutmayın.

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz