motosiklet
Haz 8 th, 2016

Motosiklet Markaları-Motosiklet ModelleriYorum yapılmamış

Elektrikli motosikletler söz konusu olduğunda en çok akla gelen sorular her zaman şunlar oluyor: “Tam şarjla kaç km gidilebiliyor, aküler ne kadar sürede şarj ediliyor, ne kadar hız yapılabiliyor?” Elektrikli motosikletlerin kullanımı arttıkça hız ile ilgili soruların azaldığı bir gerçek.

Zero ihtiyatlı kullanıldığında tek bir şarjla 160 km gidilebiliyor. Şehir sokakları, trafiğin az olduğu otoban ve trafiği sıkışık otoban gibi karışık yol tiplerinde sürüldüğünde Zero’ın şarjı 145 km’ye kadar yetiyor. Enerji tasarrufu yapmak için tabi ki her zaman sürüş modunu Eco’ya ayarlayabilirsiniz. Akü şarj seviyesi göstergeden açıkça takip edilebiliyor. Tipik bir günde 145 km yol yapmadığınız düşünüldüğünde Zero oldukça mantıklı bir sürüş süresi sağlıyor.

Zero SR’in RAM akıllı telefon montaj kiti, ayarlanabilir ön cam, 21 litre Givi yan çantalar ve 33 litrelik Givi Trekker top kutusunu da içeren geniş bir aksesuar kataloğu bulunuyor. Akü şarj süresini kısaltmak için iki Delta-Q hızlı şarj adaptörü eklenebiliyor. Özellikle özel şirket ve kamu alanların otoparklarında yer alan elektrik prizlerine uygun Y – fiş adaptörünü de opsiyonel olarak motosikletle birlikte almak yolda kalma korkusunu azaltacaktır. Unutmayınız ki motosikletin şarjının sadece 100% dolduğunda prizden çekilebileceği gibi bir durum söz konusu değil, bu şekildeki yanlış inancın geride bırakılması gerekiyor. Ayrıca aynı akıllı telefonlarda olduğu gibi, şarj tamamlandığında kablonun prizde takılı kalması da teknik bir sorun yaratmamaktadır.

2016 Zero ZF 13.0 Teknik Özellikleri
Motor Z-Force 75-7R pasif hava soğutmalı, yüksek verimlilik
Akü Z-Force Li-Ion intelligent
Akselerasyon 0 – 100 km 3.3 sn
Maksimum Güç 67 hp @ 4.000 devir
Maksimum Tork 106 lb-ft
Ön Süspansiyon Showa 41 mm
Arka Süspansiyon Showa 40 mm piston
Ön Fren Bosch Gen 9 ABS, 320 x 5 mm disk
Arka Fren Bosch Gen 9 ABS, 240 x 4.5 mm disk
Ön Lastik Pirelli Diablo Rosso II 110/70-17
Arka Lastik Pirelli Diablo Rosso II 140/70-17
Sele Yüksekliği 807 mm
Kuru Ağırlık 188 kg
Taşıma Kapasitesi 164 kg

İlk yorum yazan sen ol

Yorum yaz